Mieszkanie na obrzeżach miasta to dobra inwestycja?

mieszkanie pod miastem

Posiadanie własnego mieszkania to marzenie zdecydowanej większości osób. To zupełnie zrozumiałe. Własne cztery katy gwarantują przecież znacznie większa swobodę i intymność. Nie jest tajemnicą, że inwestycja taka wiąże się ze sporymi kosztami, a niejednokrotnie koniecznością skorzystania z kredytu hipotecznego. Sprawdź, co możesz zyskać, decydując się na zakup mieszkania na obrzeżach miasta. Wbrew pozorom wybór ten niesie ze sobą naprawdę sporo korzyści. 

Prawdopodobnie nikogo nie zaskoczy stwierdzenie, że przy wyborze najwłaściwszego miejsca do zamieszkania jednym z głównych czynników wymagających dokładnego przemyślenia i przeanalizowania pod każdym możliwym kątem będzie oczywiście lokalizacja. O ile część osób w tej kwestii nie ma żadnych wątpliwości i jednogłośnie stawia na mieszkania w centrum miasta, tak inni rozważają również możliwość zakupu wymarzonych czterech kątów na jego obrzeżach. Jakie zalety niesie ze sobą ta opcja? 

Niewątpliwie jednym z największych plusów mieszkania poza miastem jest otaczający nas spokój oraz cisza. Dla przykładu zakup mieszkania w Warszawie niekoniecznie będą gwarancją spokojnej i kojącej aury. Z kolei mieszkania poza miastem to doskonała opcja dla osób, które w życiu cenią sobie prywatność i obcowanie z naturą. 

Mieszkanie na obrzeżach daje wiele możliwości 

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że podjęcie decyzji o zakupie mieszkania daje o wiele większe możliwości. Mowa tu przede wszystkim o szerokiej gamie ofert. Potencjalni właściciele do wyboru mają mieszkania zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W związku z  tym znalezienie lokalizacji, czy metrażu odpowiadającego mną wszystkie potrzeby nie będzie zbyt skomplikowanym i pracochłonnym wyzwaniem. Nie sposób nie wspomnieć o możliwości późniejszego wynajmu lokalu. Zwłaszcza w przypadku mieszkania od dewelopera znalezienie najemców nie powinno stanowić żadnego problemu.

Wiele osób stojących przed trudnym wyborem – dom w centrum czy na obrzeżach obawia się o kwestie związane z przemieszczaniem się i dojazdem do centrum miasta. Posiadając własny samochód, sprawa jest znacznie ułatwiona. Co więcej, dzięki świetnie funkcjonującym sieciom obwodnic niejednokrotnie dojazd na obrzeża jest znacznie szybszy niż gdybyśmy mieszkali np. w ścisłym centrum. Warto podkreślić jednocześnie, że obrzeża miast szybko się rozwijają. To właśnie dlatego najnowsze osiedla są świetnie zorganizowane pod względem dostępu do komunikacji. 

Mieszkanie poza miastem… i co dalej? 

Ponadto miejsca oddalone od centrum mogą okazać się najlepszym dobrym wyborem dla rodziny z dziećmi. Oczywiście w tej sytuacji konieczne jest przedszkole i szkoła znajdująca się w niedalekim sąsiedztwie! Przedmieścia zwykle są też bezpieczniejsze niż ścisłe centrum. 

Szukając odpowiedzi na pytanie, co lepiej wybrać – dom w centrum czy na obrzeżach … nie ma jednoznacznej odpowiedzi! Wiele zależy od indywidualnych preferencji lokatorów. Nie ulega jednak wątpliwości, że należy dokładnie rozważyć każdą z opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *