Używane pralki – na co należy zwrócić uwagę?

Używane pralki - na co należy zwrócić uwagę?

Zakup używanego sprzętu RTV AGD to tańszą alternatywą, gdyż w ten sposób jesteśmy nawet w stanie zaoszczędzić od kilku do kilkunastu złotych. W Internecie i nie tylko możemy nadziać się na oferty, ogłoszenia sprzedażowe, gdzie z zewnątrz wszystko pięknie, ładnie wygląda jednak po dogłębnych oględzinach nie zawsze tak kolorowo ma się sprawa. Warto więc odpowiednio przyjrzeć się temu, co mamy zamiar zakupić.

Pralka używana – zalety i wady

Warto w pierwszej kolejności podkreślić, iż jeśli zakupimy sprzęt używany z dobrego, godnego źródła to na pewno będzie miał on 2-letnią gwarancję. Zdarza się tak, że nadwyżki magazynowe trafiają do sklepu pełniąc rolę pokazową. Nie oznacza to, że nie jest to produkt godny uwagi. Jednak zdarzają się sytuacje, w których do firmy przyszły uszkodzone urządzenia, które naprawiono i sprzedano na wspomniany użytek pokazowy. Pralki używane zaliczają się do owych produktów. W razie możliwości należy sprawdzić, jaki jest stan techniczny i wizualny urządzenia, a także podpiszmy dokument, w którym będzie informacja o tym, że możemy zwrócić towar, jeśli jest z nim coś nie tak.

Nowe pralki vs używane pralki

Bardzo często osoby kupujące nowy sprzęt decydują się na jego wymianę ze względu na fakt, iż w przypadku pralki:

– pojawił się niejeden nowy członek w rodzinie, przez co równoznaczne jest to ze zwiększoną ilość ubrań, jaka trafia do naszego bębna.

– obecne urządzenie w wyznaczonym miejscu nie może się znaleźć ze względu na wymiary

– funkcje w nowszych modelach odznaczają się większą precyzyjnością

Powyższe argumenty są czynnikami jakie, jeśli jesteśmy w stanie zweryfikować wprost przemawiają za tym, aby zakupić taką pralkę.

Mimo tego nowe pralki nigdy w przeciwieństwie do używanych pralek nie stanowiły sprzętu powystawowego. Na załadunku produkt trafiający do naczepy jest zafoliowany, nietknięty. Dla wielu z nas może być to bardzo istotna kwestia. Nie ma co jednak myśleć o tym, że będziemy mieć styczność z korzystną ceną dodatkowo przy obecnej sytuacji w Polsce, przez którą ceny gwałtownie wzrastają lub spadają. Najnowsze urządzenia również często są nie przetestowane, a starsze modele po roku maksymalnie dwóch latach wycofuje się z obiegu. Ciężko będzie nam więc znaleźć opinie, na podstawie których będziemy mieli gwarancję co do dokonywanego przez z nas zakupu. Mając kontakt ze sprzedawcami używanych pralek poza oceną jakości sprzedawanego produktu zapytajmy, czy owa osoba była zadowolona ze sprzętu, a także, przez jakie funkcje poleciłaby właśnie ten model rodzinie, znajomym itp.

Podsumowując to, czy lepiej kupić używkę, czy też nowe urządzenie w głównej mierze zależy od budżetu, jaki mamy do dyspozycji oraz od naszych preferencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *