Dodatki skandynawskie które przywołają lato w Twoim domu

skandynawskie dodatki

Dodatki skandynawskie nieustannie zyskują na popularności i jest to zjawisko zupełnie zrozumiałe. Delikatne i minimalistyczne dekoracje wręcz nienagannie prezentują się w jasnych i przestronnych wnętrzach. Styl ten jest pochwałą w stronę funkcjonalności i komfortu. To właśnie dlatego przedmioty, które trafiają do naszych wnętrz, powinny wyróżniać się nie tylko wyglądem, ale również praktycznością. 

Dodatki skandynawskie to takie, które posiadają prostą i jasną konstrukcję. W zdecydowanej większości pozbawione są również zbędnych zdobień. Szeroką gamę dodatków w stylu skandynawskim oferuje wiele sklepów internetowych. Unikatowe dekoracje ścienne, pojemniki wykonane z kamionki czy szklane naczynia to tylko nieliczne przedmioty, na które warto zwrócić uwagę, dekorując mieszkanie w stylu scandi. Nie sposób nie wspomnieć o tym, że styl ten bazuje przede wszystkim na naturalnych i ekologicznych materiałach oraz rozwiązaniach wnętrzarskich. Drewno, szkło czy glina wydają się więc jego nieodłącznymi elementami. Nie ma tu mowy o plastikowych czy drobnych dodatkach. Mile widziane są również wszelkiego rodzaju wazony, gliniane doniczki przeznaczone na kwiaty lub zioła, a także skrzynie, które z powodzeniem pomieszczą większość bibelotów i pomogą utrzymać porządek.

Dodatki skandynawskie to również plakaty i grafiki, które dodają wnętrzom niepowtarzalnego stylu, estetyki i smaku. Zwykle ich motywem przewodnim jest natura. Na obrazach pojawią się więc zwierzęta i rośliny. Mimo swojej prostoty niemal za każdym razem wywołują ogromne wrażenie. Kolejnym niezwykle ważnym elementem są również ramy. Oprócz tego, że muszą tworzyć z obrazem spójną całość, powinny dopasowywać się do pozostałego wystroju panującego w naszych czterech kątach. Jeśli podłoga w Twojej kuchni wykonana jest z drewna, doskonale byłoby, gdyby ramy również były drewniane. Co więcej, zwykle są one grube i masywne. Jest to jeden z ważniejszych dodatków, który musi być widoczny i wyeksponowany. 

Przypomnijmy jeszcze, że styl skandynawski jest mieszanką bieli, czerni i prostoty. Podczas poszukiwań najwłaściwszych dodatków, które ozdobią nasze norweskie wnętrze, warto kierować się właśnie tymi kryteriami. Niezwykle ważny jest też komfort i wygoda płynące z użytkowania. Z kolei ozdoby typu hand made mogą poszczycić się niezaprzeczalnym urokiem i oryginalnością. Każdy przedmiot wykonany przez artystę-rzemieślnika ma swoją własną, a przez to wyjątkowa historię, którą warto poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *